Mailman Duyurusu

Sayın Kullanıcılarımız,

 

02.01. 2014 tarihi itibari ile e-posta listeleri için kullanılmakta olan yazılım yenilenmiştir. Ezmlm yazılımı yerine “Mailman” yazılımı kullanılmaya başlanmıştır.

*“Mailman” yazılımı ile kullanıcılarımız, iş talep sistemi ile talep edecekleri ve tanımlamaları Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü tarafından yapılacak olan e-posta listelerini, web arayüzü üzerinden yönetebileceklerdir. Liste sahibinin e-posta adresine, liste tanımlaması yapıldıktan sonra liste yönetimi ile ilgili bilgiler içeren e-posta gönderilecektir.

*Personel-students-instructors-instforum listeleri üyelik işlemleri Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Bunların dışındaki listelere üyelik işlemleri, ilgili listelerin yöneticileri tarafından yapılır.

*E-posta listeleri için kullanılacak liste adları listeadi@list.boun.edu.tr şeklinde olacaktır.Mevcut e-posta listeleri de mailman sistemine taşınırken uzantıları @list.boun.edu.tr olarak güncellenecektir.

*Eski sistemle açılmış olan tüm listelerin “Mailman” sistemine 01.07.2014 Temmuz ayına kadar taşınması planlanmaktadır.

*Listeler,sadece üyelerinin doğrudan mesaj gönderebileceği standart listeler, sadece liste yöneticisinin mesaj gönderebileceği duyuru listeleri ve üyeleri tarafından gönderilen mesajların, liste yoneticisi tarafından onaylanarak listeye dağıtıldığı denetimli listeler olarak tanımlanabilir.

 

Mailman ile ilgili kullanım bilgilerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 

Liste Yöneticileri İçin Mailman Web Arayüz Kullanımı

Liste Üye İşlemleri İçin Mailman Web Arayüz Kullanımı

 

 

Bilgilerinize.

Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü